Gamleby Memorial Open – Finalspel

Gamleby Memorial Open – Finalspel

Kvalspelet är över! På denna sida hittar du samtliga spelare som har gått vidare till final i Gamleby Memorial Open. Finalen spelas i morgon (söndagen den 1 februari).

All information finns även att hitta på hemsidan Gamleby Memorial Open.

Finalspel söndag 1 februari

Datum Tid Start
2015-02-01 10:00 Finalsteg 1.1 Plats 17-26 +2 Turbo +2 ren slag. +2 Early bird
2015-02-01 12:30 Finalsteg 1.2 Plats 1-16
2015-02-01 15:00 Finalsteg 2. 16 spelare. 8 går vidare
2015-02-01 17:30 Finalsteg 3. 8 spelare ( Round Robin)

FÖLJANDE SPELARE HAR GÅTT VIDARE TILL FINALSPEL

1-16 i kvalet – till finalsteg 1.2

Plats Namn/klubb Resultat
1 Andersson, Glenn, BK Flax 1900
2 Andersson, Pontus, Team Clan BK 1881
3 Ågren, Emil, BK Kaskad 1871
4 Johansson, Kent, Team Gamleby BC 1847
5 Liljekvist, Mikael, BK Domino 1845
6 Liew, Jonatan, BK Flax 1841
7 Waxegård, Johan, Vimmerby BK 1831
8 Karlsson, Daniel, Nybro IF 1822
9 Fredriksson, Timmy, Team Clan BK 1810
10 Hellström, Peter, Team Clan BK 1806
11 Svensson, Pontus, BK Cahoot 1800
12 Lindqvist, Björn, KS Edsbowlarna 1777
13 Svensson, Patrik, Vimmerby BK 1777
14 Fasth, Håkan, Brutus Club 1758
15 Wilhelmsson, Filip, IKW/Köping BK 1752
16 Nilsson, Rickard, Vimmerby BK 1749

17-26 i kvalet – till finalsteg 1.1

Plats Namn/klubb Resultat
17 Sjöberg, Eric, Wåxnäs BC 1744
18 Ågren, Jan, Mini Arccus Club 1740
19 Stefansson, Daniel, Vimmerby BK 1740
20 Johansson, Richard, BK Hulingen 1725
21 Ericsson, Linus, Oskarshamns BK 1725
22 Andersons, Sebastian, BK Cahoot 1723
23 Strömqvist, Göran, BK V8 1723
24 Svensson, William, BK Domino 1721
25 Gustavsson, Johan, Team Gamleby BC 1718
26 Hellman, Sebastian, Team Gamleby BC 1712

Två bästa ren slagning – till finalsteg 1.1

Plats Namn/klubb Resultat
27 Carlsson, Jacob, Team Gamleby BC 1694
28 Lüttke, Christopher, BK Kaskad 1685

Vinnare turbo serie 7 – till finalsteg 1.1

Plats Namn/klubb Resultat
29 Gustavsson, Rickard, Vimmerby BK 282

Vinnare turbo serie 8 – till finalsteg 1.1

Plats Namn/klubb Resultat
30 Alf, Simon, BK Kaskad 281

Två bästa Early Bird – till finalsteg 1.1

Plats Namn/klubb Resultat
31 Eriksson, Karin, BK Båken 1711
32 Sandberg, Jörgen, BK V8 1707

Leave a Comment

(required)

(required)